Email :

info@nzoz-srodmiescie.pl

Zadzwoń:

797 868 678

Zadzwoń :

48 363 46 14

Kwiecień – miesiącem świadomości autyzmu!

Kwiecień - miesiącem świadomości autyzmu!

Kwiecień – Miesiącem Świadomości Autyzmu: Wspólnie Dążymy do Zrozumienia i Akceptacji

Kwiecień uznawany jest za czas, w którym w sposób szczególny szerzy się wiedzę na temat autyzmu. 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony został w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ aby poprawić jakość życia osób w spektrum autyzmu, tak by mogły cieszyć się pełnią życia i by czuły się ważną częścią społeczeństwa.

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju i charakteryzuje się występowaniem zaburzeń w trzech sferach funkcjonowania człowieka: komunikacji, zachowaniu i interakcji społecznych.

Jeszcze niedawno uważano, że autyzm występuje głównie u chłopców ponieważ był on diagnozowany u nich niemal cztery razy częściej niż u dziewcząt. Badania wykazują jednak, że autyzm dotyka w takim samym stopniu mężczyzn jak i kobiety.

Zaburzenia ze spektrum autyzmu diagnozuje się na podstawie badania psychologiczno – pedagogicznego dopełnionego badaniem lekarskim. Im wcześniej zostanie postawiona diagnoza, tym większe szanse dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Pamiętajmy, zwłaszcza w tym miesiącu, jak istotne jest akceptacja i zrozumienie osób z autyzmem i jak ważne jest okazywanie im empatii. Ważne jest, abyśmy jako społeczeństwo pracowali nad tworzeniem bardziej przyjaznego i wspierającego środowiska dla wszystkich osób dotkniętych tym zaburzeniem.

Przychodnia NZOZ-Śródmieście 1 również angażuje się w promowanie świadomości na temat autyzmu i oferuje wsparcie dla pacjentów z tym zaburzeniem oraz ich rodzin. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w nasze działania i dołączenia do nas w budowaniu bardziej otwartego i wspierającego społeczeństwa dla wszystkich.

 

Źródło: https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/swiatowy-dzien-swiadomosci-autyzmu-2024 (fot. filins/Adobe Stock)

Szybki kontakt

Chcesz zamówić tele-poradę lub poprosić o wypisanie recepty ?

Nie możesz się dodzwonić ?

NAPISZ DO NAS !

Rejestracja

Na wizytę w naszej przychodni można się umówić osobiście, telefonicznie lub przez internet

Od Poniedziałku do Piątku
w godzinach 7.30 - 18.00

Zapisy na dzień następny od godziny 8:00

48 363 46 14
797 868 678

UWAGA:

Rejestracja on-line czynna jest całą dobę.

Szczepienia komercyjne

Wtorek: 7:30 – 8:00

Środa: 18:00 – 18:30

Monitoring